środa, 9 kwietnia 2014

Blok czekoladowy z orzechami włoskimi i laskowymi Helio.

Coś słodkiego bez pieczenia.Słodkość,którą przygotowuje się bardzo szybko,z tym,że nieco długo się na nią czeka,bo musi dobrze ostygnąć i się schłodzić,by uzyskała zwartą konsystencję i by można było ją wygodnie pokroić.Do przygotowania bloku użyłam między innymi orzechów włoskich i laskowych otrzymanych od Helio(http://www.helio.pl).

Składniki:

- 200g margaryny
- 150ml mleka 3,2% tłuszczu
- 350g mleka w proszku
- 250g cukru
- 16g cukru waniliowego
- 1,5 łyżki gorzkiego kakao
- 100g herbatników
- 3 łyżki orzechów włoskich Helio
- 3 łyżki orzechów laskowych Helio
- 3 łyżki rodzynków
- 3 łyżki płatków migdałowych

Wykonanie:

Do garnka przełożyć margarynę i dodać do niej kakao,cukry oraz dolać mleko.Wszystko podgrzewać na niedużym ogniu stale mieszając do momentu,aż margaryna się rozpuści i wszystkie składniki się połączą tworząc jednolitą kakaową masę,polewę. 


Zmniejszyć gaz i do podgrzanych składników dodać mleko w proszku. Dodane mleko dokładnie wymieszać najlepiej pomagając sobie trzepaczką,by nie było grudek.Zawartość garnka jeszcze jedynie przez chwilkę podgrzewać. 


Następnie zdjąć garnek z masą z ognia i dodać do niego pokruszone herbatniki,rozdrobnione orzechy włoskie i laskowe oraz rodzynki i płatki migdałowe.


Wszystko wymieszać i przełożyć masę do pojemnika-ja wykorzystałam plastikowy pojemnik o pojemności 1 litra.Przełożoną do pojemnika masę wyrównać i odstawić do ostygnięcia. 


Przestygnięty blok przełożyć do lodówki i przechowywać go tam przez kilka godzin,aż blok zesztywnieje,zrobi się zwarty.Gotowy, odpowiednio schłodzony blok wygodnie,sprawnie się kroi,ładnie prezentuje i świetnie smakuje.

Blok smakuje i wygląda jak solidnie nadziana czekolada,baton czekoladowy.Wykorzystane w nim dodatki przyjemnie i smakowicie chrupią.Oczywiście można sobie do takiego bloku dodać swoje ulubione bakalie,czy inne ciekawe dodatki(przykładowo płatki kukurydziane,które też będą fajnie pochrupywać).Blok jest bardzo słodki,nie zje się go bardzo dużo,znakomicie pasuje do mleka,czy kawy(jak dla mnie gorzkiej,nie słodzonej).Kawałek takiego bloku jest znakomitym ratunkiem,gdy ma się ogromną ochotę na solidną słodkość,z całą pewnością zaspokoi olbrzymi apetyt na słodycze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz