wtorek, 28 października 2014

Muffinki marmurkowe.

Dwukolorowe,łaciate muffinki o dwóch smakach.Jak to zwykle przy muffinkach bywa i te są tradycyjnie proste i szybkie w przygotowaniu.Fajnie jak się można mało"narobić",a efekt jest bardzo zadowalający i smakowity.

Składniki:

- 250g mąki
- 125g cukru
- 8g cukru waniliowego
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 200ml mleka
- 80ml oleju
- 2 jajka
- 2 łyżeczki gorzkiego kakao
- aromat arakowy

Wykonanie:

W jednej misce wymieszać razem produkty sypkie(mąkę,biały cukier i proszek do pieczenia),a w drugiej misce połączyć razem produkty płynne(mleko,olej i jajka). 


Przelać wymieszane razem produkty płynne do zmieszanych razem produktów sypkich i wszystko razem wymieszać,by powstała jednolita masa.Powstałe,wymieszane surowe jeszcze ciasto podzielić na pół, rozdzielić na dwie części.Do jednej części surowego jeszcze ciasta dodać i wymieszać cukier waniliowy,a do drugiej części dodać kakao i kilka kropli aromatu arakowego.  


Blaszkę do pieczenia muffin wyłożyć papierowymi foremkami.Do każdej foremki nalewać na zmianę trochę jasnego waniliowego ciasta i po trochu kakaowego ciasta.  


Blaszkę wyścieloną papierowymi foremkami wypełnionymi surowym jeszcze dwukolorowym ciastem wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec babeczki przez 25-30 minut.


Jak to zwykle w przypadku muffinek bywa babeczki wyszły mięciutkie, puszyste i ładnie wyrosły.Deser przygotowany migiem,coś dla niecierpliwych za którymi natarczywie chodzi coś słodkiego,a nie mają za wiele czasu ani cierpliwości,żeby przygotować coś bardziej pochłaniającego. 

1 komentarz: