czwartek, 13 lutego 2014

Pierniczkowy przekładany deser na jogurcie greckim.

Szybki w przygotowaniu,niezbyt kosztowny,a całkiem przyjemnie prezentujący się deser w pucharku.Słodkość,która trochę udaje tiramisu,na pierwszy rzut oka można by pomyśleć,że to tiramisu.A to nieco inny,ale także bardzo smaczny deser.

Składniki:

- 400g jogurtu greckiego
- 3 łyżeczki cukru pudru
- 8g cukru waniliowego
- 12 pierniczków lukrowanych
- 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
- 1 łyżeczka miodu
- sok z cytryny
- słodkie kakao rozpuszczalne
- przyprawa do piernika

Wykonanie:

Do jogurtu greckiego wsypać cukier puder i cukier waniliowy.


Jogurt dokładnie wymieszać z cukrami.Kawę zalać w miseczce gorącą wodą i dodać do niej trochę soku wyciśniętego z cytryny oraz posłodzić ją miodem,całość zamieszać.Pierniczki maczać w kawie z cytryną i miodem.


Ułożyć na spodzie pucharka trzy umoczone wcześniej w kawie pierniczki.Ułożone pierniczki przykryć jedną warstwą słodkiego jogurtu.

Na pierwszą ułożoną warstwę jogurtu ułożyć trzy kolejne umoczone w kawie pierniczki(drugą warstwę).


Drugą warstwę ułożonych pierniczków przykryć drugą warstwą jogurtu.Wierzch drugiej jogurtowej warstwy obsypać słodkim, rozpuszczalnym kakao wymieszanym ze szczyptą przyprawy do piernika.


Deser po przygotowaniu wstawić do lodówki.Przed zjedzeniem dobrze go tam zostawić przynajmniej na 1-2 godziny,by pierniczki zmiękły.

Z podanej porcji składników wyszło mi dwa pucharki deseru.Deser składa się z dwóch warstw pierniczków i dwóch warstw słodkiego jogurtu,obie przemieszane warstwy widocznie się zarysowują dając całkiem przyjemny wizualny efekt.Deser jest dość lekki, odpowiednio słodki o przyjemnej,piernikowej nucie.Został w ekspresowym tempie i z ogromnym smakiem wyjedzony z pucharka,aż było drapanie łyżeczką po pucharku,co by wszystko,co do joty,deseru wyskrobać,a po skończeniu jedzenia chciało się więcej.

1 komentarz: