niedziela, 23 grudnia 2012

Bułeczkowa zupa mleczna.

Dzisiejszy dzień bardzo zabiegany, jako, że lada chwila Święta, nie ma zatem czasu na szykowanie sobie na śniadanie czegoś wymagającego dużej ilości czasu. Postawiłam więc na mleczną zupę, papkę na ciepło o waniliowej nucie. Dla kogoś kto lubi zupy mleczne ciekawa opcja. Poza tym na zimowe, chłodne dni jest to solidne, pożywne śniadanko. Jest to także dobry patent,jak się ma czerstwiejsze pieczywo, którego nikt się nie chce czepić, żeby zrobić sobie z niego kanapki i leży tak sobie samotnie.

Składniki: 

- 1 bułka
- 1 płaska łyżka cukru
- pół łyżeczki cukru waniliowego
- 300ml mleka

Wykonanie:

Bułkę(ja miałam kajzerkę) kroję na mniejsze kawałki, części. Wsypuję do kubka (tudzież miseczki).


Sypię na bułkę cukier i cukier waniliowy(oczywiście można sobie dodać dowolną ilość cukrów w zależności od swojego upodobania albo w ogóle jak ktoś chce mniej kalorycznie zupełnie z cukru zrezygnować).
Podgrzewam mleko – można w garnuszku na kuchence, a można w mikrofalówce. W związku z tym, że jestem rasowym leniwcem podgrzałam mleko w mikrofalówce.
Zalałam bułkę z cukrami ciepłym mlekiem. 


Wymieszałam i koniec produkowania się.Poczekałam,aż bułka nasiąknie mlekiem. 
Mleko waniliowo pachnie i smakuje. Śniadanie z wieloma plusami – sycące, ciepłe dla żołądka, ładnie pachnące, a przede wszystkim proste i smaczne.Oczywiście można sobie tutaj kombinować z dodatkami dosypując jeszcze kakao, czy startą czekoladę, wolna wola w zupełności.

Embed_xlxkheqaivy1nspt6axxy7m1vcqiaazz 

3 komentarze:

  1. Czegoś takiego jeszcze nie jadłam! Ciekawe, czuję, że musi być dobre :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy pomysł;) Pewnie syci na długo ;)

    OdpowiedzUsuń