piątek, 31 maja 2013

Drink "Różowa Pantera".

Propozycja drinka,o którym można by powiedzieć,że wszystko jest w nim "fajne",pozytywne i przyjemne-bo i kolor,i skład,a przede wszystkim smak są super,na plus.Jest to taka fantazyjna, alkoholowa mikstura ciekawie się prezentująca i bardzo dobra w smaku.

Składniki:

- 3 kieliszki mleczka,śmietanki do kawy
- 1 kieliszek wódki
- 1 kieliszek amaretto
- syrop barmański grenadina
- 3 kostki lodu

Wykonanie:

Wykonanie drinka jest ekspresowe.Do szklaneczki przelewamy mleczko do kawy,wódkę i amaretto odmierzając odpowiednie ilości poszczególnych składników za pomocą kieliszka.Dolewamy tyle grenadiny,by drink uzyskał intensywną mleczno-różową barwę.


Wszystko mieszamy i w razie potrzeby,gdy chcemy uzyskać intensywniejszy kolor dolewamy więcej barmańskiego syropu "grenadiny".Do przygotowanej mieszanki dodajemy kostki lodu.


Drink ma wyrazisty smak, jest przyjemnie słodki,mleczny i koktajlowy,wódka jest jedynie leciutko wyczuwalna,dodaje trunkowi mocy,ale nie dominuje w smaku,jej posmak i zapach jest symbolicznie wyczuwalny,zdominowany przez pozostałe dodatki. Drink jest świetny do sączenia,można się w nim rozsmakowywać,taki alkoholowy deserek dla dorosłych,w sam raz do delektowania się bez pośpiechu.Nastrój poprawia już sam jego taki pozytywny widok,a rozsmakowywanie się w nim gwarantuje same dobre wrażenia smakowe i korzystny wpływ na samopoczucie.Jest tylko jedno małe zastrzeżenie,trzeba uważać,bo jest tak dobry,że łatwo można z nim przesadzić,zatem rozkoszujmy się ową miksturą,ale mitygujmy się również.Działajmy z głową i trzeźwym myśleniem podczas wprowadzania się w stan lekkiej nietrzeźwości.

1 komentarz: