wtorek, 20 maja 2014

Cukier waniliowy domowej produkcji.

Używam cukru waniliowego w dużych ilościach,dodaję go do wszelakich wypieków-ciast i ciasteczek,różnorakich placuszków i deserów.W związku z tym,że dorwałam laskę wanilii postanowiłam ją spożytkować poprzez naprodukowanie na jej bazie solidnej ilości waniliowego cukru domowej produkcji.
Składniki:

- 250g białego cukru
- 1 laska wanilii

Wykonanie:

Biały cukier przesypałam do młynka do mielenia kawy i zmieliłam go nieco-ale też nie za bardzo,chodzi o to,by cukier stał się drobniejszy,ale dobrze jest też zwrócić uwagę,by nie był nadto zmielony i nie zmienił się w cukier puder.


Laskę wanilii przecięłam nożem wzdłuż na pół i z jej środka także za pomocą noża wyjęłam waniliowe ziarenka.


Miąższ z wanilii dodałam do zmielonego białego cukru.Do cukru z drobinkami wanilii dodałam także laskę wanilii pociętą na mniejsze części. 

Dokładnie wymieszałam cukier z wanilią.Przełożyłam cukier wzbogacony wanilią do słoiczka.Dobrze jest dać cukrowi przynajmniej dzień zanim zacznie się go używać,by przeszedł aromatem wanilii,by dodana do niego wanilia mogła się uaktywnić.


Domowy cukier jest bardziej intensywny,wydajny niż kupny.Poza tym wiemy z czego korzystamy,bo samodzielnie to przygotowaliśmy. Cukier przyjemnie,aromatycznie pachnie,z pewnością często będę po niego sięgać podczas przygotowywania wszelakich słodkości.  

1 komentarz:

  1. taki cukier domowej roboty często robię u siebie jest najlepszy!!!
    a wypieki na nim najwspanialsze ;)

    OdpowiedzUsuń