poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Drink "Szarlotka".

Bardzo lubię ciasto szarotkę,obojętnie w jakiej wersji,czy w cieście kruchym,czy miękkim,biszkoptowym,czy z całymi jabłkami,czy papką,jabłkowym przecierem,bez różnicy,zawsze mi smakuje,nawet z zakalcem.Ogólnie lubię jabłka i produkty z jabłek zrobione,czy do picia,czy jedzenia.Tym razem zafundowałam sobie szarlotkę w wersji płynnej,znacząco różniącą się formą od typowej szarlotki,jednak trunek,który sporządziłam w dalszym ciągu i aromatem i smakiem zdecydowanie jest szarlotkowy,definitywnie z tym ciastem się kojarzący.Zastrzegam,iż jest to mikstura jedynie dla dorosłych,osób mogących poszczycić się pięknym zdjęciem w dowodzie osobistym.

Składniki:

- 150ml soku jabłkowego
- 2 kieliszki żubrówki(wódki z trawą)
- szczypta cynamonu

Wykonanie:

Do szklanki wlałam sok jabłkowy.Do soku dolałam żubrówkę. Dosypałam do płynnej zawartości szklanki szczyptę cynamonu. Zamieszałam wszystko i gotowe.Można dodać do drinka kostki lodu-ja z tego zrezygnowałam, ponieważ miałam dobrze schłodzony sok i nie chciałam też rozcieńczać smaku drinka.

Połączenie wszystkich trzech składników niezbędnych do wykonania owego drinka jest fenomenalne,wątpię,by udało się uzyskać tak dobry smak wymieniając którykolwiek z komponentów,czy choćby zmieniając rodzaj alkoholu tutaj użytego.Wszystkie składniki świetnie się komponują,uzupełniają.Drink ma subtelny smak,alkohol jest wyczuwalny jedynie lekko,wiodącym smakiem jest smak jabłka i cynamonu,czyli po prostu smak szarlotki.Trunek jest aromatyczny, kusi i zapachem i smakiem,przyjemnie się go sączy.Jest bardzo szarlotkowy,mocno kojarzy się ze smakiem szarlotki,jest zatem ciekawą i smakowitą kompozycją,dla tych,którzy szarlotkę uwielbiają,a myślę,że mało jest takich osób,które za owym szarlotkowym smakiem nie przepadają.

2 komentarze:

  1. uwielbiam - "szarlotę" :) mogę pić i pić tylko ma jedną wadę , bo w tym drinku nie czuć wódki więc można szybko się przeliczyć co do swoich możliwości :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam go znam i bardzo dobie "cenie" :P

    OdpowiedzUsuń