czwartek, 19 grudnia 2013

Kakaowa kasza manna ze śliwkowym akcentem.

W chłodnym okresie zimowym śniadanie jest bardzo ważne,zresztą nie tylko w tym mroźnym czasie,ogólnie śniadanie jest bardzo znaczące. Istotne jest,by było ono wartościowe i dodające energii,ale przede wszystkim smaczne.Tym razem na śniadanie w roli głównej pojawiła się kasza manna z dodatkiem pożywnych i smacznych składników.

Składniki:

- 350ml mleka 2% tłuszczu
- 1,5 łyżeczki gorzkiego kakao
- 2,5 łyżki brązowego cukru
- 4 łyżki kaszy manny
- 9 suszonych śliwek
- 1,5 łyżki dżemu śliwkowego(ze śliwek węgierek)

Wykonanie:

Suszone śliwki pokroić na mniejsze części.


Z całości mleka odlać 100ml i rozmieszać w nim kaszę mannę.


Resztę mleka przelać do garnuszka.Do mleka dodać cukier brązowy i gorzkie kakao.Nastawić mleko z dodatkami w garnuszku na gotowanie na niezbyt dużym płomieniu.W trakcie gotowania mleka dodać do niego rozdrobnione suszone śliwki.


Gotujące się kakaowe mleko z dodatkami od czasu do czasu zamieszać.Gdy mleko zacznie wrzeć,unosić się dodać do niego, rozmieszaną wcześniej w mniejszej ilości odlanego mleka,kaszę mannę.Po dodaniu kaszy do garnuszka chwilkę jeszcze wszystko razem pogotować na małym płomieniu od czasu do czasu mieszając do zgęstnienia mlecznej zupy.Gotową kakaową kaszę mannę przelać do talerza.Na jej wierzch nałożyć nieco ponad 1 łyżkę śliwkowego dżemu(domowej roboty,ze śliwek węgierek).

Takie śniadanie to sycąca i smakowita propozycja.Doda nam energii i dostarczy nieco słodkości.To taka zupa mleczna na deserową nutę.Śliwki,szczególnie suszone,to bardzo pożywny dodatek,dobrze działają na trawienie.Taka kakaowa kasza manna smakowicie pachnie i świetnie smakuje.Na poranny start to bardzo dobra i pyszna opcja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz