sobota, 30 marca 2013

Likier "Krówka".

Jest to chyba najprostszy i najszybszy w przygotowaniu trunek.W ekspresowym tempie można uzyskać w warunkach domowych solidną porcję tego likieru.Przy minimum wkładu pracy i ilości składników uzyskujemy smakowity alkohol nie odstający,a wręcz stuprocentowo dorównujący smakiem i konsystencją likierom sklepowym.

Składniki:

- 1 puszka mleka zagęszczonego,słodzonego(530g)
- 1 szklanka(250ml)wódki

Wykonanie:

Puszkę mleka zagęszczonego gotowałam przez około 3 godziny,żeby jej zawartość zrobiła się zwarta,by powstał kajmak,masa toffi o stałej konsystencji.
Ugotowaną i przestudzoną masę przełożyłam do misy miksera.Do masy dolałam wódkę.


Miksowałam oba składniki początkowo na wolnych obrotach stopniowo zwiększając prędkość pracy miksera.Po chwili,gdy oba składniki połączyły się w jednolity płyn likier jest gotowy.


Przelałam likier do butelki i odstawiłam go do lodówki,gdzie tak też należy go przechowywać podczas jego(myślę,że w moim przypadku krótkiej)bytności.


Z podanych składników wyszło mi 0,5 litra trunku.Likier jest gotowy do spożycia już na drugi dzień,wystarczy mu dać noc na odstanie i nabranie mocy,wyłonienie się smaku.Zatem trunek ten jest zarówno szybki do przygotowania,jak i szybko można się nim raczyć,nie trzeba długo czekać aż będzie go można sączyć.Likier ma przyjemny kolor i świetny smak.Jego posmak jest zrównoważony,nie jest zbyt słodki,ale posiada przyjemną słodycz,moc alkoholowa jest świetnie wyczuwalna,ale nie nazbyt mocna,nie zabija swoją mocą właściwego smaku likieru.Zbilansowany smak sprawia,że można wypić nieprzyzwoite ilości owego likieru, trzeba się zatem kontrolować,by nie rozalkoholizować się do tego stopnia,że się straci świadomość i nie będzie już do nas docierać jak pyszny jest owy trunek.

1 komentarz:

  1. Mmm, najlepszy likier na świecie! NIe pijam często, ale jak już, to coś w tym stylu...

    OdpowiedzUsuń